Saç rengi açmak, Saç rengini açıcı ürünler, saç rengini açıcı kremler Kadınca, Kadın, Kadınlar, Kadın Sitesi

Saç rengi açmak

Günümüzde saç renginizi birkaç ton açabilmeniz artık markete giderek saç açıcı ürünler almak kadar kolay. Ancak asıl zor olan, bu saç açıcı ürünleri saçlarınıza uyguladığınızda başarılı sonuç alma olasılığı. Çünkü piyasa satılan hazır saç açma ürünlerini saçınıza uygulandığınızda muhtemelen ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmayacaksınız ve kuaföre giderek saç renginizin düzeltilmesini isteyeceksiniz ya da koyu renk bir saç boyası alarak başarısız saç rengi açma işleminizi perdeleyeceksiniz. Bu sebeple özellikle saç rengi açma uygulamasını yaptırmak istediğinizde mutlaka profesyonel bir kuaföre gitmenizi öneriyorum.

Saç açtırırken dikkat edilmesi gerekenler

Saç renginizi açarken saç yapınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Saçınızın yapısı saç açılmasına uygun ise saç renginizi açtırın ancak saçınız renk açtıracak kadar sağlıklı değilse ve siz inatla saç renginizi açtırırsanız ortaya sert, şekil almayan, fön tutmayan bir saç yapısı çıkacaktır. Saç renginizi açtıracağınız dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise, saçınızı kaç ton açtıracağınıza kesin karar vermeniz gerektiğidir. Saç rengi açtırmak isterseniz saçınızın sağlığı için en iyi karar sadece 1 ton açık rengine dönüştürülmesidir. Çünkü 1 tondan daha fazla açtırırsanız muhtemelen saçlarınız yıpranacaktır. Saç açma işlemi için karar kılacağınız en son saç rengi platin sarısına kadar olmalıdır daha fazla saç rengi açmaya çalışmanız saçlarınızı kaybetmenize yol açabilir.

sac-rengini-acmak

Saç açıcılar bitkisel midir?

Hayır. Çünkü kimyasal ürünler dışında kesinlikle hiçbir ürün saçın rengini açmaya yetmez. Kulaktan dolma laflardan biri olan papatya suyu ile saç rengini açma işlemi, bitkisel bir yöntem olmakla birlikte saça faydası olan bir saç bakım yöntemidir. Ancak saçın rengini 1 ton bile açmaya yetecek kadar güçlü bir yöntem değildir. Dolayısıyla saç rengi açmak için kimyasal saç ürünleri kullanmak şarttır.

Saç rengini açtırdıktan sonra ne zaman saç boyanmalıdır?

Saç renginizi açtıktan sonra ortalama 20 gün beklemeniz yeterli olacaktır. Saç renginizi açtırdıktan sonraki saç boyalarınızı uzman kuaförünüze yaptırmanız, saçınızın rengini muhafaza etmek adına daha doğru bir karar olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
hobilerYandex.Metrica