Papaz Yahnisi

Çok güzel bir et yemeği olan papaz yahnisinin tarifini paylaşmak istiyorum sizlerle. İçerisindeki soğanların yemeğe verdiği gösteriş de sofralarınıza ayrı bir renk katacak. Pratik ama çok lezzetli bir yemek olan papaz yahnisini vakit geçirmeden denemelisiniz.

Malzemeler

1 kilogram dana eti

Yarım kilogram arpacık soğan

1 çorba kaşığı salça

Pul biber

Tuz

Karabiber

papaz yahnisi Papaz Yahnisi

Yemek Tarifi

Etleri yıkayınız ve bir tencereye koyunuz. Etler suyunu Salı çekinceye kadar kavurunuz. Daha sonra üzerlerini dört parmak örtecek kadar kaynar su koyunuz. İlk olarak ocağın altını iyice açınız ve kaynayana kadar bu şekilde devam ediniz. Üzerinde oluşan köpüğü kevgir yardımıyla alıp atınız. Kaynamaya başlayınca ocağı kısınız ve etler yumuşayana kadar pişiriniz.

Soğanları iyice yıkayınız. Bir tencerede su kaynatınız ve içerisine soğanları kabuklarını soymadan atınız. Birkaç dakika haşlayınız. Daha sonra suyunu süzünüz.

Soğanların püsküllerini kesiniz, bu arada kabuğunun tamamı elinizde kalıp çıkacaktır. Bu yöntemle ayıklayınız.

Daha sonra ayıkladığınız soğanları tencerenin içerisine koyunuz. Salçayı bir miktar su ile karıştırıp sulandırın ve tencereye dökünüz. Pul biberi, tuzu, karabiberi serpiniz. Hepsini yaklaşık 20-25 dakika süresince pişiriniz. Sıcak olarak servis ediniz. Afiyet olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
hobilerYandex.Metrica