Mum Süsleme Örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar

Mum yapımı ende uygulansa da dikkat edilmediği taktirde hayati önem taşır. Gerekli önlemleri almazsanız ciddi zararlar ile karşılaşmanız mümkün. Sizler için ilerleyen günlerde kısaca mum yapımı hakkında hobi kategorimiz de ayrıntılı bir şekilde resimli bilgiler sunacağım..Bugün ise hazır aldığınız ve ilerde yapacağınız mum tasarımları ile ilgili dekoratif mum örnekleri hazırladım. Sizde ev dekorasyonunda madden çok külfetli olamayan kendi tasarladığınız mumlar ile mekanlarınıza farklılık katabilirsiniz.
Mum yenileme nasıl yapılır?
Kalmış mumları cam bir kaba koyalım, orta boy bir tencereye su koyalım ve ocağın içine alalım kaymaya bırakalım. Kaynamaya başlayınca cam kase içinde ki mumları tencerenin içine oturtulalım mumlar yavaş yavaş erirken biz bu arada karıştıralım. Daha sonra mumlar tam eriyip sıvı kıvama gelince kapı çıkaralım. Sıvı hale gelen mumlar hafif katılaşmaya başlayınca içine tam ortasına ipi ekleyelim ve mumları soğumaya bırakalım. Cam kasede oldukları için rahatlıkla çıkarabilirsiniz, dolayısı ile mumları istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sonuç itibari ile çok şık mumlar hazırlamış olursunuz.
Cupcake mumları yapmak için, bu şekilde mumlar için, alt kek olan kısmını muffin kalıplarına döküm yaparak yapabilir.Üst krema kısmını da mumla yapabilirsiniz mumu kalıp halinde eriterek içine gıda boyası katarak mumu ben mari üsülü eriterek yapabilir, kek kalıplarının üzerine gelişi güzel kaplayabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum günü için çok güzel bir süsleme olacaktır.
Bozuk üçlü prizden mumluk yapımı, öncelikle prizin iç aksamlarını sökelim, daha sonra prizi videlarınından kapatalım. Daha sonra boşlukları keçelerle kaplatalım, prizin her yerini keçe parçaları ile kaplayalım. Daha sonra dilerseniz akrilik boyalarla renklendirebilirsiniz, üzerine yuvarlak mumları yerleştiriniz.
Dantellerle mumlarınızı süsleyiniz, evinizde sararmış mumlarınız varsa, çok şık mumlar yaratabilirsiniz, bunun için gerekli olan: Dış yüzeyi eskimiş mumlar, beyaz tutkal, makas
eski güpür veya danteller. Kullanacağınız mumların boyutunda dantel veya güpürü keselim öncelikle. Kullanacağımız mumların üzerine beyaz tutkal sürelim. Daha sonra dantel veya güpürü yapıştıralım. Kuruduktan sonra mumları kullanabilirsiniz, kurumasına özen gösterelim. Soğuk günlerde kuruması biraz uzun sürebilir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

hobiler Yandex.Metrica