Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyunun Faydaları

Bu yazımızda : Maden Suyunun Faydaları, maden suyu faydalımı ?,  maden suyu böbrek üzerinde etkileri, maden suyu etkileri, dogal maden suyu, maden suları yani kısaca , maden suyu yararlı mı zararlı mı  tartışması nı yapacagız

maden-suyu-300x225

Maden sularının oluşumu, maden suları içeriklerinde bulunan bütün mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yer altında bulunan çatlaklar arasından kendine yol açarak yeryüzüne çıkar. Maden suları tamemen dogal özelliklere sahiptir. Maden suyu ve maden sodası arasında fark vardır ve bu farka dikkat edilmelidir.  Maden sodaları yapay olarak Üretilir.

.
Yapay minerallerin ise vücuda katkısı sınırlı oldugundan dogal mineral deposu olan maden suları Maden sodalarına göre  her daim ilk tercih olarak kullanılmalıdır. Maden suyunun içerigi oldukça zengindir, kalsiyum ve florür gibi minerallerin faydaları göz önüne alındıgında yaşlılar, çocuklar ve bayanların maden suyunu bolca tüketmeleri kendileri için oldukça faydalı olacaktır. Miktar olarak belirtmek gerekirse maden suyunun hergün 2 litre su ile birlikte alınması tavsiye edilir
.

Vücut saglıgı açısından maden suyunun birçok faydaları vardır. Vücuda zararları veya yan etkileri ise  yok denecek kadar azdır. Özellikle gelişme çagındaki çocukların   kalsiyum, demir, çinko, florür  vb  gibi maddelere yetişkinlerden daha çok ihtiyaç duymaları nedeniyle bolca kullanmaları gayet faydalı olacaktır.

.
Maden suyunun içerisinde bulundurdugu mineraller cilt  içinde gayet faydalıdır. Düzenli su veya maden suyu tüketmeyenlerde  böbrek taşı oluşma hızı normalin üzerindedir.

Maden Suları ne zaman zararlı olur konusunda ise herşey de oldugu gibi aşırıya kaçıldıgında bir takım zararları olabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. merve diyor ki:

    bende sodadan burun kıvırıyodum iyi mi :(

BİR YORUM YAZ