Kiraz

Kiraz
Sponsorlu Bağlantılar

Kiraz güzel görüntüsünün yanı sıra idrar söktürücü özelliği başta olmak üzere birçok faydası olan son derece şifalı bir meyvedir. Bedeninizdeki bütün zehirli maddelerden kiraz sayesinde kurtulabilirsiniz. Romatizma ağrılarında, gut hastalığında, eklem kireçlenmelerinde, damar sertliliğinde, vücuttaki fazla suyun atılarak ödemin yok edilmesinde, safra taşlarının dökülmesinde, böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesinde büyük fayda sağlar.
Gün içersinde pastırma, sucuk gibi ağır yiyecekler tüketmiş iseniz bu yiyeceklerde bulunan zararlı maddeleri kiraz tamamen temizler.
Bunun yanında cilt güzelliği için kiraz suyunu cildinize sürdüğünüz zaman, cildinizdeki sivilcelerin, sivilce lekelerinin, cilt kırışıklıklarının bir süre sonra gözle görülür derecede azaldığını göreceksiniz.
kiraz Çok fazla ilaç kullanmak zorunda iseniz, mutlaka her gün bir miktar kiraz tüketin. Böylece ilacın vücudunuza bıraktığı yan etkileri kiraz sayesinde yok edebilirsiniz
Çok asabi ve sinirli bir yapıya sahipseniz günde hiç olmazsa bir su bardağını dolduracak kadar kiraz yemeniz, sinirlerinizi rahatlatacaktır.
Kirazın kendi kadar sapının da çok büyük faydaları var. Özellikle zayıflamak konusun insanlar kiraz sapından faydalanmaktadır.
Gün içinde bir avuç kiraz sapını bir litre kaynamış suyun içine atıp demlemeye bırakın ve aralarında 3-4 saat olacak şekilde birer fincan içerek tüketin. Bu şekilde kiraz sapı sayesinde vücudunuzdaki ödemden kurtulup, özellikle karın bölgenizde gözle görülür derecede zayıflama hissedeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ