Çil tedavisi

Çiller özelikle yaz mevsiminde güneşin ışınlarına maruz kalındığında renkleri koyulaşan, sayısı çoğalan bir tür cilt lekesi görüntüsündedir. Diğer cilt lekelerine nazaran çiller kış mevsimini girildiğinde gözle görülmeyecek kadar azalabilmektedir.

Çillerin tedavisi, diğer cilt lekeleri gibi derinin altında oluşmadığı için tedavisi daha kolaydır.
Çil tedavisinde renk açıcı kremleri en az 3 ay düzenli olarak kullanmaları gerekir. Bunun yanında özellikle yaz mevsiminde en az 3 saatte bir güneş koruyucu kremlerini tekrar sürerek yenilemelidirler. Güneş koruyucu kremlerinizi en az 30 faktör seçmeniz çillerden kurtulmanız için son derece faydalıdır. Ayrıca gece kremleri de çil tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verebilmektedir. Ancak gece kremlerini de 6 aydan fazla kullanmamak gerekir. Bunun yanında deriyi soyucu kremler, derinin üst kısmını soyarak çilleri yok edebilme imkânına sahiptir. Ancak burada çillerden kurtulmak için sabırlı olmak gerektiğini unutmamak gerekir. Çünkü bütün çil kremleri, bütün çil yok edici gece kremleri, bütün güneş koruyucu faktörlü kremler 3 ay düzenli kullanım olmadan tam başarılı sonucu göstermez.
cil tedavisi Çil tedavisi
Çil tedavisinde peeling yaptırarak son derece başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Peeling ile çillerinizden kurtulmak için iki haftada bir seans yaptırarak ortalama 3 ayda çil tedaviniz peeling yöntemi ile sonuca ulaşmış olur.
Çil tedavisinde lazer tedavisi de uygulanmaktadır. Lakin lazer tedavisi ile çilleri yok edebilmek mümkün iken ileriki yıllarda cildi yine güneşin zararlı ışınlarına maruz bırakırsanız tekrar çiller ortaya çıkabilir. Ayda bir defa lazer yaptırarak çil tedavisini toplamda 4 ayda tamamlayarak çillerden kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
hobilerYandex.Metrica