Banyo Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni çağın, vazgeçilmez dekorasyon tercihi modern tarzı, artık banyo dekorasyonunda da görmek mümkün.  Benim ev dekorasyonunda en önem verdiğim yerlerden biride banyolardır. Dilerseniz, banyo dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken kuralları kısaca değinelim. Banyonuzu dekore ederken bütünlüğü yakalamak en önemli kuraldır.  Olduğundan geniş görünmesi için yapmanız gereken en önemeli seçim ise banyonuzun girişine yerleştirilen dekoratif aynalardır. Aydınlatma tercihiniz, her zaman ayna kenarlarında veya tavanda olmalıdır. Duvar rengi ile aksesuar rengi arasında uyum şart olmakla birlikte,  farklı renklerle aksesuar tercihi ile ufak hareketler katmanız mümkün.  Son olarak,  banyonuz ile uyumlu dekoratif mum ve çiçekler ile banyonuza estetik bir hava katabilirsiniz.

Banyo dekorasyonunda hangi renkleri kullanabiliriz?

Banyolarda genel konseptimizi ve tarzımızı yansıtacak renkler kullanmak önemli. Fakat küçük ve büyük gözetmeden banyolarda yaratmak istediğimiz sadelik ferahlık ve hijyenik ortam olmalıdır. Bunun için en uygun renkler acık renklerdir, pastel renklerdir yani beyazlar, kremler, acık bejler en doğru renkler arasındadır. Çok fazla iddialı renkler mesela çimen yeşili, fuşya, bunlar banyolarda çok sık kullandığımız renkler değil. Bu tarz renkleri genelde aksesuar tercihlerinde veya aydınlatma aplik başlarında kullanmak daha doğru olur. Bir diğer ayrıntı ise renkler konusunda banyolarda en şık estetik algısında hizmet edecek renklerin başında lame, dore ve parlak renkler mevcuttur.

Günümüzde, banyo dekorasyonuna ilgi geçmişe göre çok daha fazla olsa da, hala klasik banyo dekorasyonundan vazgeçemeyenler var.  Beyaz bir küvet,  mavi fayanslar, yerlerde banyo paspasları bu görüntülere hemen, hemen hepimizin çevresinde rastlamak mümkün.  Sizi bileme ama, bu görüntüler bana oldukça uzak.  Modern banyo dizaynı,  illaki pahalı ve marka tasarımlarla banyonuzu döşemek değildir.  Doğru seçilmiş her obje banyonuzda modern bir hava yakalamanıza sebep olabilir.
Az söz, bol örnek diyerek resimlerimizi incelemeye ne dersiniz?

Alt Kategoriler: , ,

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

hobiler Yandex.Metrica